Yanosik.pl Blog

27.04.2022

Czego się spodziewać na drogach w długi weekend majowy? Eksperci z Yanosik podpowiadają!

Weekend majowy rozpocznie się dla niektórych już w ten piątek, a to oznacza że ruch na drogach może być bardziej wzmożony. Zwłaszcza, że majówki w ostatnich dwóch latach spędzane były raczej w domach, ze względu na pandemię koronawirusa. Czego można się spodziewać w tym roku na polskich drogach w trakcie długiego weekendu? Sprawdzamy!
25.04.2022

Motocykliści jeżdżą bezpieczniej? Sprawdzamy!

Sezon motocyklowy trwa, a to oznacza, że na trasie będziecie widzieć coraz więcej jednośladów. Jak co roku, ich bezpieczeństwo może być zagrożone przez nieuważność kierowców aut osobowych. Statystyki polskiej policji jasno wykazują, że to właśnie kierowcy osobówek powodują najwięcej wypadków drogowych, w których ofiarami są motocykliści. Ci drudzy jeżdżą znacznie bezpieczniej.
22.04.2022

Nowych kierowców czekają spore utrudnienia!

Nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” zawiera zapis, który nie ułatwi nowym kierowcom poruszania się po polskich drogach. Ci, którzy odbiorą swoje prawo jazdy kategorii B będą musieli przez dwa lata stosować się do zasad tzw. „Okresu próbnego”. Jeszcze nie wiadomo od kiedy będzie obowiązywać, ale już teraz warto poznać jego wymogi.
20.04.2022

Nawet 15 punktów karnych za wykroczenie. Już od września!

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Kierowcy zdążyli już obyć się z nowymi stawkami mandatów, a nawet zmienić swoje nawyki, co potwierdzają także nasze dane. A to nie koniec nowości, które wynikają z ustawy „Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw”. Już od września zmianom ulegnie również taryfikator punktów karnych. Za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać aż 15 punktów karnych!
15.04.2022

Wielkanoc 2022: czego się spodziewać na drogach?

Już za chwilę Wielkanoc, czas w którym zasiądziemy przy świątecznym stole wraz ze swoimi bliskimi, celebrując wspólne chwile. Zanim do tego dojdzie, wielu z Was wybierze się w podróż do swoich rodzinnych okolic, na wypoczynek lub inny wyjazd. Czego możecie się spodziewać w tym roku na trasie podczas Świąt Wielkiej Nocy? Sprawdziliśmy, co działo się w poprzednim roku na polskich drogach.
13.04.2022

Jak prawidłowo ustawić lusterka w samochodzie?

O tym, że lusterka pełnią bardzo ważną rolę w samochodzie (mamy nadzieję!) wiecie. Ale to ich prawidłowe ustawienie zapewnia bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. W jaki sposób powinno się ustawiać wszystkie lusterka w samochodzie, aby zapewnić sobie i nie tylko sobie, jak najwięcej bezpieczeństwa?
11.04.2022

Polacy bojkotują sieci handlowe? Sprawdzamy jak wygląda natężenie ruchu w sklepach, które nie wycofały się z Rosji?

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Coraz więcej sieci handlowych zdecydowało się na wycofanie lub zawieszenie swojej działalności w atakującej Ukrainę Rosji. Nie wszyscy jednak zdobyli się na ten krok, dlatego teraz spotykają się z krytyką społeczną, a nawet bojkotem sieci handlowych. Twórcy Yanosika sprawdzili, czy natężenie ruchu faktycznie uległo zmianie w trzech największych z bojkotowanych sklepów: Leroy Merlin, Auchan i Decathlon.
08.04.2022

Nowy taryfikator: kierowcy jeżdżą lepiej

Już od trzech miesięcy polscy kierowcy mierzą się z nowym taryfikatorem mandatów. Efektem jego wprowadzenia są choćby wyższe stawki mandatów, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach, zmniejszyć prędkości jazdy, a także zredukować liczbę wypadków. Czy faktycznie udało się powstrzymać kierowców przed przekraczaniem limitów prędkości? Sprawdziliśmy, jak wyglądał udział przekroczeń prędkości zmotoryzowanych Polaków w pierwszych trzech miesiącach tego roku!
06.04.2022

Gotowi na Poznań Motor Show 2022?

Już 7 kwietnia startuje najważniejsza impreza dla wszystkich fanów motoryzacji w naszym kraju! Poznań Motor Show rozpocznie się w ten czwartek i potrwa aż do niedzieli 10 kwietnia. To największe targi motoryzacyjne w Polsce, na których nie może Was zabraknąć! Jakie atrakcje będą na Was czekać? Sprawdźcie!