Yanosik.pl Blog

30.11.2022

Przejedziesz na czerwonym – będziesz srogo ukarany. Wszystko zarejestrują specjalne kamery

Przejazd na czerwonym świetle to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, nie bez powodu. Takie zachowanie jest niezwykle niebezpieczne i stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a dodatkowo może mieć tragiczne konsekwencje! Na niektórych skrzyżowaniach w Polsce kierowców nadzorują rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Gdzie można je spotkać? Sprawdzamy!
28.11.2022

Będzie pierwsza Strefa Czystego Transportu w Polsce!

Rada Krakowa podjęła decyzję o utworzeniu pierwszej Strefy Czystego Transportu w Polsce. Pierwsze ograniczenia mają wejść w życie już za niecałe dwa lata. Co dokładnie się zmieni? Sprawdźcie, bo być może będziecie musieli wymienić swój samochód!
25.11.2022

Uwaga! Zmiana lokalizacji niektórych fotoradarów!

W ramach modernizacji mierników prędkości urządzenia zostaną wymienione na nowsze. Z kolei niektóre z nich zostaną przeniesione ze swoich dotychczasowych lokalizacji. Co dokładnie się zmieni? Sprawdźcie!
23.11.2022

Pijani kierowcy stracą swoje samochody? Jest decyzja!

Sejm przegłosował reformę Kodeksu Karnego 16 listopada tego roku, zaledwie kilka minut przed północą. Oznacza to kolejne ważne zmiany dla kierowców. Nowe prawo wejdzie w życie już za trzy miesiące!
21.11.2022

Będą utrudnienia w ruchu. Yanosik ostrzega o… krecie!

Pierwszy raz w naszym kraju transportowana będzie gigantyczna maszyna – kret, która drąży tunele. Ładunek o łącznej masie 4 000 ton będzie przewożony 3 konwojami przez polskie drogi. Spowoduje to niemałe utrudnienia w ruchu. Na szczęście Yanosik będzie Was o wszystkim informował!
18.11.2022

Już wkrótce nowy rodzaj dróg w Polsce! Czy kierowcy sobie z nim poradzą?

Polskie drogi mają różne opinie. Jedne są w złym stanie, inne drogie, a jeszcze inne po prostu niezbyt intuicyjne. Główne trasy mają cieszą się raczej dobrym zdaniem polskich kierowców, można nimi bezpiecznie jeździć. Znacznie gorsze są te drogi, które są wąskie i ledwo mieszczą dwa auta. A te często można spotkać na terenach wiejskich, ale też w mniejszych miastach czy w okolicach większych.
16.11.2022

Czy można dostać mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Brak płynu do spryskiwaczy nie kojarzy się Wam z wykroczeniem drogowym? Lepiej się nie zdziwcie! I wcale nie chodzi nam o zapas płynu w bagażniku. Sprawdźcie, czy można dostać mandat z brak płynu do spryskiwaczy w aucie.
14.11.2022

Kierowcy z zagranicy coraz częściej sprawdzani!

W dobie ostatnich wydarzeń polska policja coraz częściej sprawdza zagranicznych kierowców. Powodem są liczne oskarżenia kobiet przemieszczających się transportem zamawianym przez znane aplikacje. Niestety problem braku uprawnień do kierowania pojazdami i fałszywych dokumentów wciąż jest obecny.
10.11.2022

Kierowcy nie chcą jeździć na cmentarze w Wszystkich Świętych? Wolą odwiedzić nekropolie wcześniej

Okazuje się, że kierowcy wolą odwiedzać cmentarze przed rozpoczęciem Wszystkich Świętych. Znacznie większy ruch na drogach jest zauważalny w weekend poprzedzający święto. W tym roku również tak było. Sprawdźcie, jak wyglądał ruch na polskich drogach w czasie tegorocznych świąt!