Yanosik.pl Blog

19.09.2022

Zielona strzałka – dlaczego powoduje tyle kontrowersji?

Zielona strzałka budzi wiele kontrowersji wśród kierowców, którzy nierzadko ją ignorują, powodując niebezpieczeństwo na drodze. Z kolei jadący przepisowo narażają się na poganianie przez pozostałych kierowców. Co zrobić, gdy się pojawi? Zatrzymać się czy jechać?
16.09.2022

Początek roku szkolnego otworzył sezon na korki w mieście. Podsumowujemy pierwsze 2 tygodnie września

Rozpoczęcie roku szkolnego zwykle przebiega dość intensywnie w polskich miastach. Dzieci wracają do szkół, a kierowcy do stania w korkach. Ruch na drogach zmienia swoje natężenie, a kierowcy zwalniają. Jak przebiegały pierwsze dwa tygodnie września? Sprawdziliśmy!
14.09.2022

Będą nowe drogi, wiemy że na nie czekacie!

Do końca tego roku w Polsce pojawi się 15 odcinków nowych dróg, o łącznej długości 220 km. To nie koniec planów GDDKiA, które już rozpisuje dziewięć przetargów na kolejne trasy o łącznej długości 102 km. Które drogi powstaną jeszcze w tym roku? Sprawdźcie!
14.09.2022

Jak używać prawidłowo świateł w aucie? Za niewiedzę będzie mandat i punkty karne

Jesień dopiero się rozkręca, ale właśnie teraz jest dobry moment, aby pomyśleć o światłach w swoim samochodzie. A dokładniej o ich prawidłowym używaniu. Już wkrótce zaczniecie używać ich znacznie częściej, ze względu na szybciej zapadający zmrok. Niewiedza w zakresie używania świateł w samochodzie może się skończyć mandatem i punktami karnymi. A te będą ważne przez dwa lata!
12.09.2022

Wrzesień to miesiąc ważnych zmian dla kierowców! Jakich? Podsumowujemy!

Miesiąc, który kojarzy się wszystkim głównie z powrotem dzieci do szkoły, w tym roku pozostanie również na dłużej w pamięci kierowców. To wszystko za sprawą ważnych zmian, które wejdą w życie 4, 17 i 21 września. Polskim kierowcom radzimy wziąć przykład z uczniów i wykuć je na blachę, bo ich nieznajomość może sporo kosztować. Sprawdźcie wszystkie zmiany dla zmotoryzowanych, które wejdą w życie już we wrześniu.
09.09.2022

Fotoradary miały co robić w te wakacje! Najnowsze statystyki GITD szokują!

W te wakacje odcinkowe pomiary prędkości i fotoradary zarejestrowały aż 204,2 tysiące przypadków przekroczeń prędkości przez polskich kierowców. Mimo wszystko, to o 30% mniej wykroczeń niż rok temu. Które fotoradary miały najwięcej pracy w tym sezonie wakacyjnym?
07.09.2022

Utrata prawa jazdy za dwukrotne używanie telefonu w czasie jazdy?

17 września wchodzą w życie kolejne zmiany dla kierowców. Od tego dnia za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać maksymalną liczbę 15 punktów karnych, a nie 10 punktów, jak jest do tej pory. Oznacza to, że prawo jazdy będzie można o wiele łatwiej stracić.
05.09.2022

Yanosik we współpracy z ESET dba o bezpieczeństwo nie tylko na drodze!

Coraz więcej słyszy się o różnych metodach cyberprzestępstw. Każdego dnia padają próby wyłudzenia danych, kradzieży haseł, a nawet pieniędzy czy tożsamości. O bezpieczeństwo w sieci trzeba dbać, tak samo jak w trasie. Yanosik wraz z marką ESET – twórcami oprogramowania antywirusowego zadbają o Wasze bezpieczne kursy zarówno w drodze, jak i w Internecie. Jak? Sprawdźcie!
01.09.2022

Rok szkolny wystartował, kierowco uważaj na dzieci!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rośnie ruch samochodowy na drogach. Rodzice odwożą swoje pociechy do szkół, a dalej jadą do pracy. Korki w mieście to wręcz standard, ale to nie wszystko na co należy zwrócić uwagę jadąc samochodem. W okolicach szkół wzrośnie obecność dzieci, dlatego bardzo ważne jest zachowanie wzmożonej czujności, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych i miejsc oznaczonych znakiem A-17 lub T-27.