Yanosik.pl Blog

04.09.2023

Konwencja Bazylejska - czym jest i kogo dotyczy?

Konwencja bazylejska powstała w ramach kontroli transgranicznego przemieszczania i usuwania odpadów i materiałów niebezpiecznych. Opracowano ją w 1989 roku. Sprawdźcie, kogo obowiązuje oraz jaki jest jej dokładny zakres.
04.09.2023

Zwalniaj przy szkołach! Jedź bezpiecznie – apeluje Yanosik, Komenda Główna Policji i Screen Network

Rok szkolny właśnie wystartował, a to oznacza, że w okolicach placówek szkolnych ruch będzie znacznie większy. Wszystko za sprawą dzieci powracających do szkół, ale również rodziców, którzy odwożą swoje pociechy. To doskonały moment, aby przypomnieć Wam, żebyście zwalniali przy szkołach i jechali bezpiecznie!
01.09.2023

Przedawnienie punktów karnych - wszystko co musisz wiedzieć

Ostatnie zmiany w taryfikatorze punktów karnych i w przepisach związanych z ich przedawnieniem powodują niemały zawrót głowy. Co się aktualnie dzieje? Od kiedy będą obowiązywać pierwsze zmiany dla punktów karnych? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje!
30.08.2023

Nocna jazda samochodem - jakie zasady obowiązują podczas nocnych przejażdżek?

Podróżowanie autem w nocy ma swoje plusy i minusy. Mniejsze natężenie ruchu powoduje szybkie dotarcie do celu, ale warunki jazdy są trudniejsze, ponieważ po zmroku pogarsza się widoczność. Jak się przygotować do nocnej jazdy samochodem? Sprawdźcie nasz poradnik!
28.08.2023

Karta ratownicza pojazdu - co to jest i jaką naklejką jest oznaczona?

Widzieliście kiedyś na szybie pojazdu żółtą nalepkę i zastanawialiście się do czego służy? To informacja o karcie ratowniczej pojazdu, która znajduje się we wnętrzu auta, w ustalonym miejscu. Kto może uzyskać kartę ratowniczą pojazdy oraz do czego jest potrzebna? Przeczytajcie w naszym artykule!
25.08.2023

Kiedy nowy Yanosik? Premiera najnowszego Yanosika RS

Yanosik wypuścił na rynek nowy produkt – Yanosik RS. Nasze nowe urządzenie może bardzo mocno namieszać na rynku gadżetów motoryzacyjnych. Dlaczego? Sprawdźcie!
23.08.2023

Co Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

Podczas akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz o zapinaniu pasów i bezpieczeństwie na drodze. Jakie są wyniki? Które pytanie było najtrudniejsze? Sprawdźcie sami!
21.08.2023

Wypadki - kiedy dochodzi najczęściej do wypadków samochodowych?

Liczba wypadków na polskich drogach z roku na rok znacznie maleje, jednak wciąż do nich dochodzi. Kiedy policjanci odnotowują najwięcej tragicznych zdarzeń drogowych? W jakich godzinach należy być szczególnie uważnym na drogach? Sprawdźcie nasz krótki raport.
16.08.2023

Blokada na koło – kto może ją założyć i ile kosztuje mandat?

Blokada na kole wzbudza strach wśród kierowców. I słusznie. Jest to kara zarówno wizerunkowa, jak i majątkowa dla tych, którym wydawało się, że w danym miejscu nie obowiązuje zakaz parkowania. Kto tak właściwie zakłada blokady? Ile kosztuje mandat za blokadę na kole? Sprawdźcie!