Yanosik.pl Blog

27.05.2022

Jedziesz na wakacje autem? Na tych drogach czekają utrudnienia!

Sezon wakacyjny już za chwilę się rozpocznie, a niektórzy z Was ruszą na pierwsze urlopy. Na niektórych trasach mogą Was czekać jednak przykre niespodzianki w postaci remontów lub budowy. Dlatego sprawdziliśmy dla Was, gdzie możecie się spodziewać utrudnień!
25.05.2022

Już w te wakacje paliwo będzie droższe?

Obecne ceny paliw porażają. Litr benzyny przekroczył już próg 7 zł, a nawet na niektórych stacjach benzynowych kosztuje 7,50 zł. Mimo wprowadzenia tarcz antyinflacyjnych, takie ceny są coraz częstszym widokiem dla kierowców. Ci, którzy mają w planach spędzenie wakacji w Polsce, już drżą na myśl o kolejnych podwyżkach, w wyniku zakończenia okresu drugiej tarczy antyinflacyjnej. Jakie są prognozy?
23.05.2022

Jeździsz bezpiecznie? Możesz mieć niższą kwotę ubezpieczenia

Zbliża się termin wejścia w życie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, której nowe regulacje zakładają udostępnienie Towarzystwom Ubezpieczeniowym danych dotyczących m.in. liczby punktów karnych kierowców oraz rodzaju popełnionych wykroczeń. A te będą miały wpływ na wysokość składki OC. Kierowcom opłaci się bezpieczna jazda, która realnie przełoży się na tańsze OC. Jak to będzie działać?
23.05.2022

Nowy wzór dowodu rejestracyjnego

16 maja tego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia, które reguluje wzór nowego dowodu rejestracyjnego. Celem wprowadzenia zmian jest utrudnienie możliwości podrobienia dokumentu. Dla zwykłego kierowcy raczej nic się w nim nie zmieniło.
20.05.2022

Wakacyjne plany w Polsce? Uwaga na te trasy!

Przed nami czerwiec, który oficjalnie otworzy sezon wakacyjny. Pierwsze wyjazdy na urlop się rozpoczną, a wraz z nimi niestety zwiększy się liczba wypadków na polskich drogach, w tym również liczba ofiar śmiertelnych. Jeśli planujecie wakacje w Polsce, to zwróćcie uwagę na kilka tras, na których najczęściej dochodziło do wypadków w ubiegłym roku.
18.05.2022

Co piąty Polak za kółkiem jest pod wpływem alkoholu?

Polacy mają problem z alkoholem? Okazuje się, że w 2020 roku na jednego mieszkańca naszego kraju przypadało aż 11,7 l czystego alkoholu etylowego. Procentowe napoje najczęściej są spożywane przy różnych okazjach, ale też dla poprawy swojego samopoczucia. A to ma wpływ na bezpieczeństwo na polskich drogach, zwłaszcza że co piątemu kierowcy zdarzyło się prowadzić auto pod wpływem alkoholu.
15.05.2022

Najgorsze nawyki kierowców - sprawdź, czy je znasz!

Doświadczeni kierowcy, w miarę upływu ich stażu na drodze, wykonują wiele czynności automatycznie. Niestety to wiąże się z niewłaściwymi przyzwyczajeniami dotyczącymi korzystania z auta, które popełnia się nawet podświadomie. Jakie są najgorsze nawyki kierowców? Sprawdźcie!
13.05.2022

Wszystko, co musisz wiedzieć o fotoradarach

Fotoradary są jedną z najskuteczniejszych broni w walce z kierowcami, którzy notorycznie przekraczają prędkość. Ich działanie jest bardzo proste, ale nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda ich praca oraz w jaki sposób ma opłacić mandat. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat fotoradarów.
11.05.2022

Jeszcze więcej fotoradarów w Polsce. Sprawdzamy, ile jest aktualnie

Fotoradary wyrastają jak grzyby po deszczu. Wciąż ich przybywa. W ubiegłym roku w naszym kraju było zaledwie 445 urządzeń. W tym roku jest ich już znacznie więcej. Co prawda wciąż nie jesteśmy w czołówce państw europejskich z najbardziej rozbudowaną infrastrukturą urządzeń kontrolujących prędkość, ale GITD wraz z CANARD wciąż intensywnie nad tym pracują.