Yanosik.pl Blog

08.10.2021

Planowane zmiany w taryfikatorze mandatów to nie tylko kłopot dla kierowców. Policjantom również nie podoba się ten pomysł…

Projekt zmian w przepisach drogowych nie przypadł do gustu kierowcom. Podwyższone kary mandatów oraz nowy taryfikator punktów karnych miał zostać wprowadzony jeszcze w tym roku. Nie będzie to jednak miało miejsca, m.in. ze względu na system policji, w którym nie tak łatwo wprowadzić zmiany.
06.10.2021

Czy Polsce grozi brak paliwa, jak w Wielkiej Brytanii, czy tylko podwyżka do 6 zł za litr?

Obecna sytuacja na wyspach nie napawa optymizmem. Na stacjach benzynowych rosną kolejki chętnych do zatankowania, a niektóre punkty nawet racjonują dostępną do sprzedaży ilość benzyny. Ratowaniem kryzysu zajęło się już wojsko… Czy Polsce również grozi kryzys paliwowy, czy jedyna zmiana, która nas czeka to kolejne podwyżki cen paliw?
04.10.2021

Długo wyczekiwana zmiana wreszcie nadeszła! Koniec z naklejkami rejestracyjnymi – kierowcy nie mogą powstrzymać radości

Wielu zmotoryzowanych nie kryło swojej niechęci wobec naklejek rejestracyjnych na szybie auta. Ta jednorazowa nalepka charakteryzuje się niezwykle wysoką przyczepnością, a co za tym idzie – odklejona zostawia brzydki ślad.
01.10.2021

Sprawdziliśmy, jak nowe fotoradary na moście Poniatowskiego zmieniły nawyki kierowców!

Jak śpiewa Adolf Dymsza „Warszawa da się lubić”, ale czy wciąż da się lubić jazdę przez most Poniatowskiego po montażu nowych fotoradarów? Od 15 września prędkość jazdy kierowców jest mierzona przez 6 nowych urządzeń. Sprawdziliśmy, jak jeździli przed pojawieniem się fotoradarów i po.
29.09.2021

Czy wiecie, jakie miejsca są najbardziej niebezpieczne w Polsce dla kierowców?

Z roku na rok liczba kolizji i wypadków drogowych wzrasta. Niektóre województwa w naszym kraju są bezpieczniejsze, inne mniej. A obecnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych zwraca uwagę na to, gdzie pojazd został zarejestrowany i na tej podstawie szacuje prawdopodobieństwo wzięcia udziału w kolizji drogowej lub wypadku. Jesteście ciekawi, gdzie w Polsce są najbardziej niebezpieczne dla kierowców województwa?
27.09.2021

Autem na grzyby? Uważaj, żeby nie przywieźć ze sobą mandatu

Coraz więcej Polaków odkrywa w sobie pasję zbierania grzybów. Wielu z nich poszukując ciekawych miejsc, w których znajdą lepsze okazy wybiera się na wycieczki samochodowe. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, jakie zasady obowiązują zmotoryzowanych w lesie. Za co można otrzymać mandat wybierając się do lasu, na grzyby, własnym autem? Sprawdźcie!
24.09.2021

Czy powrót do szkół oznacza większy ruch na drogach? Przyglądamy się pierwszym dniom września!

Koniec wakacji i pierwsze dni września przyniosły dobre wieści dla uczniów, którzy z chęcią powrócili do szkolnych ławek. Nieco mniej ucieszyli się kierowcy, którzy już zdążyli przyzwyczaić się do pandemicznych warunków na polskich drogach, które oznaczały znacznie mniejsze natężenie aut, zwłaszcza w godzinach porannych. Było to efektem między innymi braku konieczności odwożenia dzieci do szkół, a także nieobecności studentów, którzy poruszają się własnymi autami po mieście. Jak wyglądały pierwsze dni września na polskich drogach? Sprawdziliśmy to dla Was!
22.09.2021

Zakup auta nigdy nie był prostszy! Yanosik Autoplac wspiera użytkowników nowymi funkcjami

Autoplac to serwis, który stworzyliśmy w 2020 roku. Jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich zmotoryzowanych, którzy szukają samochodu do zakupu lub chcą go sprzedać. To miejsce, w którym nie tylko znajdziesz świetną okazję, ale również uzyskasz dofinansowanie do zakupu, znajdziesz korzystne pakiety ubezpieczeniowe oraz specjalistów, którzy dokonają oględzin auta. Zobacz, co nowego znajdziesz w Autoplac!
20.09.2021

Planujesz prawo jazdy w tym roku? Sprawdź nowe zmiany, które mogą szybciej zakończyć Twój egzamin

Egzamin na prawo jazdy może być już sam w sobie wielkim stresem dla przyszłych kierowców. I nie ma się co dziwić, w końcu praktyka czyni mistrza, lecz zanim do tego dojdzie, trzeba uzyskać niezbędne uprawnienia. Ten rok przyniósł jednak kilka zmian, które mogą zaskoczyć egzaminowanych.