Yanosik.pl Blog

28.01.2022

26 tysięcy certyfikatów odpowiedzialnego kierowcy w akcji z Policją

W 2021 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Policją akcję „Myśl trzeźwo”, której celem było szerzenie świadomości kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy i spożywania alkoholu. Działania rozpoczęliśmy 30 grudnia i trwały do 16 stycznia. Ilu kierowców sprawdziło się w naszym teście wiedzy? Sprawdźcie!
26.01.2022

Mandat za niewskazanie sprawcy – co musisz wiedzieć?

W nowym taryfikatorze znajdziecie zapis dotyczący kary grzywny za niewskazanie sprawcy wykroczenia, co ma kosztować kierowców nawet 30 tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że to wykroczenie może być rozliczone w czterech różnych wariantach i wbrew pozorom, mandat u policjanta będzie znacznie niższy niż w sądzie.
24.01.2022

Punkty karne w 2022 – wszystkie zmiany, które musisz znać

Wraz z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, w życie weszły zmiany dotyczące punktów karnych. Maksymalna liczba, którą może otrzymać kierowca za wykroczenie, to aktualnie 15 punktów. Do tej pory było to 10 punktów, które kasowane były po roku od dnia ich otrzymania. Obecne usuwane będą dopiero pod dwóch latach od dnia opłacenia mandatu. Co jeszcze się zmieniło?
21.01.2022

Będzie 100 nowych fotoradarów! Jeszcze większa kontrola kierowców?

Fotoradary to bardzo skuteczna broń w walce z piratami drogowymi. W naszym kraju było ich w 2021 roku zaledwie 445, co nie klasyfikuje nas do czołówki państw z największą liczbą mierników prędkości w Europie. Jednakże ta liczba z roku na rok się zmienia, a GITD nie spoczywa na laurach – już wkrótce pojawi się aż 100 nowych fotoradarów!
19.01.2022

Na co idą pieniądze z wysokich mandatów?

Nowy taryfikator wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku. Niektóre stawki za wykroczenia wzrosły nawet dziesięciokrotnie. Kierowcy nie są zachwyceni zmianami, ale wciąż zdarzają się tacy, którym udaje się znacznie przekroczyć prędkość. Rekordziści nie tylko stracili prawo jazdy, ale również zostali ukarani mandatem o wysokości 2 500 zł. Na co idą pieniądze z mandatów? Sprawdzamy!
17.01.2022

Będą zmiany w egzaminach dla przyszłych kierowców?

Nowy Rok przyniósł wiele zmian dla zmotoryzowanych. Wzrosły stawki mandatów oraz maksymalna liczba punktów karnych za wykroczenie, z roku na rok zwiększa się liczba fotoradarów, a także odcinkowych pomiarów prędkości… i to nie wszystko, co może zniechęcić do zrobienia prawa jazdy. W planach Rządu są również zmiany w sposobie szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców.
13.01.2022

Paliwo będzie jeszcze tańsze! Trzeba korzystać!

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi Rządu odnośnie uruchomienia Tarczy Antyinflacyjnej się spełniają. I to jest dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, bo ceny paliwa będą jeszcze niższe. A to może oznaczać, że wrócą nawet do starych progów, w których paliwo PB 95 kosztowało około 5 zł. Jakie są prognozy?
12.01.2022

Mandaty coraz wyższe, prędkość coraz niższa? Sprawdzamy!

O nowym taryfikatorze mandatów było już wiadomo od kilku miesięcy. Jednak dopiero w styczniu pojawiły się konkretniejsze informacje na temat planowanych stawek za konkretne wykroczenia, w tym przekroczenia prędkości. Kierowcy w obawie przed wysokimi karami, już od listopada ubiegłego roku poszukiwali rozwiązań, które miały ich wspierać na trasie. Nie da się ukryć, że większości nie przypadły do gustu czterokrotnie wyższe kary za przekroczenie prędkości. Zauważyliśmy wyraźne zmiany w Yanosiku, na które złożyły się powyższe czynniki.
10.01.2022

Kolejne podwyżki dla kierowców! Przejazd na A2 od dziś droższy!

Ostatnie miesiące przynoszą same trudne wiadomości dla kierowców. W pierwszej kolejności zmiana przepisów, następnie obowiązek e-TOLL od 1 grudnia, a wreszcie nowy taryfikator mandatów od 1 stycznia 2022 roku. Okazuje się, że to jednak nie koniec zmian. Właśnie od dziś zmotoryzowanych czekają podwyżki cen przejazdów przez odcinek A2. O jakich kwotach mowa?