Yanosik.pl Blog

24.01.2022

Punkty karne w 2022 – wszystkie zmiany, które musisz znać

Wraz z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, w życie weszły zmiany dotyczące punktów karnych. Maksymalna liczba, którą może otrzymać kierowca za wykroczenie, to aktualnie 15 punktów. Do tej pory było to 10 punktów, które kasowane były po roku od dnia ich otrzymania. Obecne usuwane będą dopiero pod dwóch latach od dnia opłacenia mandatu. Co jeszcze się zmieniło?
19.01.2022

Na co idą pieniądze z wysokich mandatów?

Nowy taryfikator wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku. Niektóre stawki za wykroczenia wzrosły nawet dziesięciokrotnie. Kierowcy nie są zachwyceni zmianami, ale wciąż zdarzają się tacy, którym udaje się znacznie przekroczyć prędkość. Rekordziści nie tylko stracili prawo jazdy, ale również zostali ukarani mandatem o wysokości 2 500 zł. Na co idą pieniądze z mandatów? Sprawdzamy!
12.01.2022

Mandaty coraz wyższe, prędkość coraz niższa? Sprawdzamy!

O nowym taryfikatorze mandatów było już wiadomo od kilku miesięcy. Jednak dopiero w styczniu pojawiły się konkretniejsze informacje na temat planowanych stawek za konkretne wykroczenia, w tym przekroczenia prędkości. Kierowcy w obawie przed wysokimi karami, już od listopada ubiegłego roku poszukiwali rozwiązań, które miały ich wspierać na trasie. Nie da się ukryć, że większości nie przypadły do gustu czterokrotnie wyższe kary za przekroczenie prędkości. Zauważyliśmy wyraźne zmiany w Yanosiku, na które złożyły się powyższe czynniki.
10.01.2022

Kolejne podwyżki dla kierowców! Przejazd na A2 od dziś droższy!

Ostatnie miesiące przynoszą same trudne wiadomości dla kierowców. W pierwszej kolejności zmiana przepisów, następnie obowiązek e-TOLL od 1 grudnia, a wreszcie nowy taryfikator mandatów od 1 stycznia 2022 roku. Okazuje się, że to jednak nie koniec zmian. Właśnie od dziś zmotoryzowanych czekają podwyżki cen przejazdów przez odcinek A2. O jakich kwotach mowa?
30.12.2021

Wspólna akcja Policji i Yanosika – rozdajemy certyfikaty, sprawdź jak je zdobyć!

Już od dziś rusza cykliczna akcja Policji i Yanosika – „Myśl trzeźwo”. Jej celem jest zwiększenie świadomości kierowców w obszarze zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Działania trwają od 30 grudnia do 16 stycznia. Data ich rozpoczęcia nie została wybrana przypadkowo – w okresie Sylwestra wielu Polaków wznosi toasty za pomyślność w Nowym Roku, a następnego dnia prowadzi pojazd, często nie będąc świadomymi swojego faktycznego stanu.
29.12.2021

Nowy taryfikator mandatów – AKTUALIZACJA

Już od 1 stycznia 2022 roku wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów. Wzrosną nie tylko stawki za przekroczenie prędkości, ale również obowiązywać będzie kara za recydywę, a punkty karne będą kasowane po dwóch latach od daty uiszczenia opłaty za dokonane wykroczenie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe informacje dotyczące konkretnych stawek mandatów. Przygotowaliśmy dla Was aktualizację nowego taryfikatora mandatów.
27.12.2021

Możesz tego nie wiedzieć, ale za to grozi mandat

Już w Nowym Roku zmienią się stawki mandatów za wykroczenia drogowe. Punkty karne będą ważne przez 2 lata od momentu opłacenia kary. Zanim przepisy wejdą w życie, lepiej przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak uniknąć mandatu za czynność, którą ignoruje większość kierowców.
08.12.2021

Nie czujesz się pewnie? Nie wsiadaj za kółko! Możesz być nieświadomy swojej nietrzeźwości

Dane statystyczne mówią, że prawie co czwarty kierowca nigdy nie bada się alkomatem następnego dnia po spożyciu alkoholu. W większości tłumacząc się tym, że jest pewny swojego samopoczucia. Niestety to bardzo złudne – poranne dobre samopoczucie następnego dnia po imprezie może być bardzo zdradliwe. Nie powinno się również wierzyć w internetowe kalkulatory promili – niestety te niesłusznie mogą potwierdzić, że nietrzeźwy kierowca może prowadzić.
15.11.2021

Kiedy punkty karne znikną z Twojego konta? Czy można je zredukować?

Punkty karne przydzielane są kierowcom w zależności od popełnionego wykroczenia. W planach rządu jest zmiana zasad dotyczących ich redukcji. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas nowe przepisy będą obowiązywać wszystkich zmotoryzowanych jeszcze w tym roku.