Yanosik.pl Blog

29.12.2021

Nowy taryfikator mandatów – AKTUALIZACJA

Już od 1 stycznia 2022 roku wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów. Wzrosną nie tylko stawki za przekroczenie prędkości, ale również obowiązywać będzie kara za recydywę, a punkty karne będą kasowane po dwóch latach od daty uiszczenia opłaty za dokonane wykroczenie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe informacje dotyczące konkretnych stawek mandatów. Przygotowaliśmy dla Was aktualizację nowego taryfikatora mandatów.
27.12.2021

Możesz tego nie wiedzieć, ale za to grozi mandat

Już w Nowym Roku zmienią się stawki mandatów za wykroczenia drogowe. Punkty karne będą ważne przez 2 lata od momentu opłacenia kary. Zanim przepisy wejdą w życie, lepiej przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak uniknąć mandatu za czynność, którą ignoruje większość kierowców.
08.12.2021

Nie czujesz się pewnie? Nie wsiadaj za kółko! Możesz być nieświadomy swojej nietrzeźwości

Dane statystyczne mówią, że prawie co czwarty kierowca nigdy nie bada się alkomatem następnego dnia po spożyciu alkoholu. W większości tłumacząc się tym, że jest pewny swojego samopoczucia. Niestety to bardzo złudne – poranne dobre samopoczucie następnego dnia po imprezie może być bardzo zdradliwe. Nie powinno się również wierzyć w internetowe kalkulatory promili – niestety te niesłusznie mogą potwierdzić, że nietrzeźwy kierowca może prowadzić.
15.11.2021

Kiedy punkty karne znikną z Twojego konta? Czy można je zredukować?

Punkty karne przydzielane są kierowcom w zależności od popełnionego wykroczenia. W planach rządu jest zmiana zasad dotyczących ich redukcji. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas nowe przepisy będą obowiązywać wszystkich zmotoryzowanych jeszcze w tym roku.
01.11.2021

Ten fotoradar pracuje na najwyższych obrotach!

Nie tylko Polskie mierniki prędkości jazdy mają co robić. Okazuje się, że jeden z holenderskich fotoradarów zarejestrował mnóstwo wykroczeń wśród kierowców. Ile było mandatów? Jakie kary czekały holenderskich kierowców? Sprawdźcie!
22.10.2021

Startuje wspólna akcja Policji, ITS i Yanosika - „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Już 23 października rozpocznie się szósta edycja akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach wydarzenia do 4 grudnia tego roku policjanci będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne, których celem będzie zwrócenie uwagi na poprawność oświetlenia samochodu. Kierowcy będą mogli bezpłatnie zweryfikować ustawienie reflektorów w swoim aucie, w ponad 1200 stacjach kontroli pojazdów w obrębie całej Polski.
18.10.2021

Już wkrótce w Poznaniu nowy fotoradar na ul. Hetmańskiej! Sprawdziliśmy, jak do tej pory jeździli kierowcy

Ulica Hetmańska stała się znana niestety z powodu dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w tym roku. Jednak nie tylko te dwie tragedie zmotywowały miasto do mobilizacji i starania się o zamontowanie nowego fotoradaru na tym odcinku. Kierowcy od lat pędzą tą ulicą, zwłaszcza w późnych godzinach. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak wyglądają średnie prędkości na tej trasie i jak fotoradar może je zmienić.