Yanosik.pl Blog

29.04.2024

Skuter a prawo jazdy - co mówią przepisy?

Skuter to doskonała forma transportu. Nie każdy jednak może go prowadzić, wyłącznie na dowód osobisty, należy spełnić odpowiednie warunki. Ponadto, kierowców skuterów obowiązują przepisy i jeśli będą z nimi na bakier, zostaną ukarani mandatem i punktami karnymi. Sprawdźcie szczegóły!
29.04.2024

Jazda na rolkach - co mówią przepisy?

Jazda na rolkach to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także sposób na wygodne przemieszczanie się. Zanim jednak wyruszysz na trasę, warto poznać przepisy, które dotyczą tej formy rekreacji. Sprawdź, czego należy unikać podczas jazdy na rolkach i jakie są konsekwencje za nieprzestrzeganie przepisów!
25.04.2024

Majówka 2024 - kiedy i jakie plany mają Polacy?

Majówka już za chwilę, wielu z Was odlicza już dni do dłuższego weekendu i zaplanowanego wyjazdu. Dbając o Waszą bezpieczną podróż, przygotowaliśmy krótki raport, który zdradza, czego możecie spodziewać się na drogach w czasie weekendu majowego. Zapraszamy do lektury!
24.04.2024

Jazda hulajnogą po ulicy - czy grozi za to mandat?

W dzisiejszych czasach hulajnogi elektryczne i klasyczne stały się popularnym środkiem transportu, jednak należy pamiętać o obowiązujących regulacjach, aby podróżować legalnie i bezpiecznie. Odkryj, jakie zasady należy przestrzegać, aby uniknąć mandatów i potencjalnych nieprzyjemności.
23.04.2024

Uchwyty SP Connect w sklepie Yanosik

Marka SP Connect cieszy się uznaniem w środowisku wszystkich kierowców. Jej produkty są niezwykle wytrzymałe, solidne, a do tego bardzo intuicyjne w montażu. Od teraz kupicie je również w sklepie Yanosik i wykorzystacie do montażu smartfona z aplikacją oraz naszych urządzeń.
22.04.2024

Wyprzedzanie motocyklem w korku - można?

Czy motocykliści mogą swobodnie poruszać się w korku? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale istnieją zasady, które należy przestrzegać, aby wyprzedzanie pojazdów w korku było zarówno bezpieczne, jak i zgodne z przepisami. Zapoznaj się z zasadami!
19.04.2024

Jazda motocyklem po mieście - zbiór dobrych praktyk

Odkryj zbiór praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć ryzyka i cieszyć się każdą podróżą. Poznaj zasady defensywnej jazdy, dowiedz się, jak poruszać się w grupie, a także o tym, kiedy możesz korzystać z buspasów. Sprawdź, jak przewozić pasażera zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Gotowy na przygodę? Czas rozpocząć!
17.04.2024

Obowiązek jazdy po ścieżce rowerowej - co mówią przepisy?

Czy wiesz, kiedy jako rowerzysta musisz korzystać z drogi rowerowej, a kiedy możesz jechać po jezdni? Znajomość przepisów dotyczących ruchu drogowego może być kluczowa dla Twojego bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie sytuacje zwalniają Cię z obowiązku jazdy po ścieżce rowerowej oraz jakie są zasady poruszania się po drogach dla pieszych.
15.04.2024

Obowiązkowe wyposażenie roweru

Czy wiesz, jakie elementy musi posiadać Twój rower, aby być zgodnym z przepisami? Brak obowiązkowego wyposażenia może skutkować mandatem nawet do 500 zł! Sprawdź, co powinno znaleźć się na Twoim jednośladzie i jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy.