Yanosik.pl Blog

06.11.2023

Kontrola trzeźwości w pracy - czy dotyczy tylko kierowców zawodowych?

Przepisy w Kodeksie Pracy umożliwiają pracodawcom przeprowadzenie kontroli trzeźwości swoich pracowników. Jednak musi być wykonana zgodnie z przepisami. Jak wyglądają zaktualizowane przepisy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników? Czy dotyczą tylko kierowców zawodowych? Dowiedzcie się więcej!
03.11.2023

Wideorejestratory w Europie - gdzie są nielegalne?

W Europie nie wszystkie państwa są tak otwarte na korzystanie z wideorejestratorów w czasie jazdy, jak w Polsce. Jednak nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę. W niektórych krajach jest to nawet zakazane! Sprawdźcie, w których państwach nie wolno korzystać z kamer samochodowych, a w których nie będzie z tym problemu.
31.10.2023

Utrudnienia na polskich drogach w październiku. Podsumowanie sytuacji

Co działo się na polskich drogach w październiku? Z jakimi utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy? Jakie z nich są planowane w listopadzie? Odpowiadamy w tym artykule!
30.10.2023

Czy nagranie z kamerki samochodowej jest dowodem w sprawie wypadku lub wykroczenia?

Czy nagranie w wideorejestratora wystarczy by ukarać mandatem karnym? W jakich sytuacjach tak się stanie? Sprawdźcie!
27.10.2023

Akcja Znicz 2023 - jedź bezpiecznie podczas Wszystkich Świętych

Już za chwilę rozpoczną się policyjne działania, w ramach tzw. akcji Znicz. Oznacza to wzmożoną liczbę patroli na drogach, rutynowe kontrole trzeźwości i stanu technicznego pojazdu. Sprawdźcie, jak wypadł okres Wszystkich Świętych na polskich drogach w 2022 roku.
25.10.2023

Badanie alkomatem przez policję - jak wygląda kontrola trzeźwości?

Policja może zatrzymać kierowcę i sprawdzić trzeźwości, nawet w wyniku rutynowej kontroli. Jak wygląda takie badanie alkomatem? Czy kierowca ma prawo odmówić? Dowiedzcie się, jak wygląda kontrola trzeźwości, przeprowadzana przez policję!
23.10.2023

Kalibracja alkomatu - co to jest i jak skalibrować alkomat?

Masz alkomat? Pamiętaj, by zadbać o jego odpowiednią kalibrację. Co to jest i jak jest przeprowadzana? Tego dowiesz się z naszego wpisu!
19.10.2023

Sprawdź ustawienie świateł w aucie podczas akcji „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Wystartowała już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”! W ramach działań, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Poznajcie szczegóły tegorocznej akcji!
18.10.2023

Hamowanie awaryjne - co to jest i jak je wykonać?

Hamowanie awaryjne to manewr, który powinien być znany każdemu kierowcy. Wykorzystuje się go w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, nie tylko kierowcy i pasażerów, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak przeprowadzić poprawnie hamowanie awaryjne? Dowiedzcie się z naszego poradnika!