Yanosik.pl Blog

24.07.2023

Elektryki na autostradach bez opłat: autostrada do elektromobilności

Darmowa jazda elektrykami po autostradach A1 i A4? Z tego artykułu dowiecie się więcej o co chodzi w akcji Autostrada do elektromobilności!
21.07.2023

Jak spakować auto na wakacje?

Wyjazd na wakacje autem to świetny pomysł! Zanim wyruszycie w podróż, sprawdźcie jak spakować samochód na wakacje, aby niczego nie zapomnieć i zadbać o bezpieczeństwo!
19.07.2023

Wyprzedzanie ciężarówek - przepisy, mandaty i wszystko co musisz wiedzieć

1 lipca 2023 roku wszedł w życie nowy przepis – zakaz wyprzedzania ciężarówką na drogach ekspresowych, szybkiego ruchu oraz autostradach. Znamy już wysokości mandatów i punktów karnych oraz wyjątki w ustawie.
17.07.2023

Po jakim czasie przychodzi mandat z fotoradaru?

Mandat z fotoradaru to najmniej ulubiona pamiątka z wyjazdu. Po jakim czasie przychodzi mandat? Jak wygląda procedura? Tego dowiecie się z tego artykułu!
14.07.2023

Droga dla pieszych - jakie przepisy obowiązują? Wszystko co musisz wiedzieć

Wielu kierowców oraz pieszych wciąż ma problem z prawidłowym rozumowaniem pojęcia drogi dla pieszych. Co musicie wiedzieć o tym pojęciu?
12.07.2023

Przednia szyba w samochodzie - sprawdź dlaczego nie warto jej zasłaniać.

Auto gadżety w okolicach przedniej szyby? Musicie uważać, by nie ograniczać sobie widoczności! Z tego wpisu dowiecie się więcej co na to przepisy i jakie mogą być konsekwencje!
11.07.2023

Jak i gdzie słuchać Radia Yanosik?

Wystartowały wakacje i wystartowało Radio Yanosik! Z naszego artykułu dowiesz się jak i gdzie możesz posłuchać Radia Yanosik. Sprawdź!
10.07.2023

E-winiety - czym są i jak wygląda zakup winiet online?

E-winiety to elektroniczny odpowiednik klasycznych winiet. Konieczność ich zakupu jest zależna od wymogów danego kraju europejskiego. Jeśli planujecie w wakacje przejeżdżać przez Europę, to w Yanosiku pojawiła się usługa zakupu e-winiet.
10.07.2023

Tymczasowe elektroniczne prawo jazdy na Twoim telefonie? Już wkrótce

Prezydent zatwierdził nową ustawę dotyczącą aplikacji mObywatel. Jej aktualizacja pozwoli świeżo upieczonym kierowcom szybciej korzystać z uprawnień!