Yanosik.pl Blog

09.02.2024

Nie piłem a alkomat wykazał - jakie mogą być przyczyny?

Alkomat, jak każde urządzenie, które jest zbudowane z czułych sensorów i podzespołów elektronicznych, może się pomylić. Alkomat może wskazać dodatni wynik nawet wtedy, gdy osoba badana nie spożywała alkoholu. Jak to możliwe?
05.02.2024

Jak ustawić fotel kierowcy?

Prawidłowe ustawienie fotela kierowcy ma bardzo duże znaczenie, zarówno dla komfortu, jak i bezpieczeństwa jazdy. Czy znacie wszystkie najważniejsze zasady, których powinno się przestrzegać podczas ustawiania fotela? Sprawdźcie swoją wiedzę!
02.02.2024

Czy da się oszukać alkomat?

Wiele osób wciąż wierzy, że istnieją skuteczne metody na oszukanie alkomatu. Musimy Was zmartwić – nie ma żadnych sposobów na to, by zaniżyć wynik pomiaru urządzeniami do badania, z których korzystają funkcjonariusze policji.
01.02.2024

Pobierz darmowy raport dla swojego pojazdu w aplikacji Yanosik!

Yanosik, we współpracy z carQ, wprowadza nowy format raportów historii pojazdu w aplikacji. Wystarczy zeskanować swoje auto lub wpisać dane ręcznie i pobrać dokument bezpłatnie. Poznajcie szczegóły!
31.01.2024

Alkomat policyjny - jakich alkomatów używają policjanci?

Na komisariatach policji znajdują się alkomaty, z których można bezpłatnie skorzystać, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Takie alkomaty mogą być albo dowodowymi urządzeniami albo elektrochemicznymi. To nie jedyne rodzaje urządzeń, z których korzystają funkcjonariusze policji. Sprawdźcie, jakie jeszcze alkomaty wykorzystują w swojej pracy! Przeczytajcie nasz wpis!
29.01.2024

Pijany za kierownicą - co robić?

Czy wiecie, co powinniście zrobić, gdy macie do czynienia z osobą pod wpływem alkoholu, która zamierza prowadzić pojazd? Wyjaśniamy!
26.01.2024

Strefa ruchu - co to jest i jakie obowiązują przepisy?

Strefa ruchu bywa bardzo często mylona ze strefą zamieszkania. Jednakże ta ogranicza swobodę pieszego i pozwala na więcej kierowcom. Dowiedzcie się, kto ma pierwszeństwo w strefie ruchu, czy można w niej parkować na chodniku i jakie jest ograniczenie prędkości jazdy!
19.01.2024

Abonament za radio w samochodzie

Możecie tego nie wiedzieć, ale za radio w samochodzie należy płacić abonament w skali miesięcznej! Tylko nieliczni są zwolnieni z tego obowiązku, a ci którzy mają odbiornik w aucie i nie płacą abonamentu, narażają się na karę. Sprawdźcie szczegóły!
17.01.2024

Czy można jeździć samochodem po spożyciu alkoholu po własnym podwórku?

Przepisy informują o zakazie jazdy po alkoholu w ruchu lądowym, czy to dotyczy również własnego podwórka? Po spożyciu alkoholu absolutnie nie wolno wsiadać za kółko. A w razie wątpliwości co do stanu trzeźwości, należy zgłosić się na najbliższy komisariat i bezpłatnie przebadać się alkomatem!