Yanosik.pl Blog

14.09.2022

Będą nowe drogi, wiemy że na nie czekacie!

Do końca tego roku w Polsce pojawi się 15 odcinków nowych dróg, o łącznej długości 220 km. To nie koniec planów GDDKiA, które już rozpisuje dziewięć przetargów na kolejne trasy o łącznej długości 102 km. Które drogi powstaną jeszcze w tym roku? Sprawdźcie!
14.09.2022

Jak używać prawidłowo świateł w aucie? Za niewiedzę będzie mandat i punkty karne

Jesień dopiero się rozkręca, ale właśnie teraz jest dobry moment, aby pomyśleć o światłach w swoim samochodzie. A dokładniej o ich prawidłowym używaniu. Już wkrótce zaczniecie używać ich znacznie częściej, ze względu na szybciej zapadający zmrok. Niewiedza w zakresie używania świateł w samochodzie może się skończyć mandatem i punktami karnymi. A te będą ważne przez dwa lata!
12.09.2022

Wrzesień to miesiąc ważnych zmian dla kierowców! Jakich? Podsumowujemy!

Miesiąc, który kojarzy się wszystkim głównie z powrotem dzieci do szkoły, w tym roku pozostanie również na dłużej w pamięci kierowców. To wszystko za sprawą ważnych zmian, które wejdą w życie 4, 17 i 21 września. Polskim kierowcom radzimy wziąć przykład z uczniów i wykuć je na blachę, bo ich nieznajomość może sporo kosztować. Sprawdźcie wszystkie zmiany dla zmotoryzowanych, które wejdą w życie już we wrześniu.
09.09.2022

Fotoradary miały co robić w te wakacje! Najnowsze statystyki GITD szokują!

W te wakacje odcinkowe pomiary prędkości i fotoradary zarejestrowały aż 204,2 tysiące przypadków przekroczeń prędkości przez polskich kierowców. Mimo wszystko, to o 30% mniej wykroczeń niż rok temu. Które fotoradary miały najwięcej pracy w tym sezonie wakacyjnym?
07.09.2022

Utrata prawa jazdy za dwukrotne używanie telefonu w czasie jazdy?

17 września wchodzą w życie kolejne zmiany dla kierowców. Od tego dnia za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać maksymalną liczbę 15 punktów karnych, a nie 10 punktów, jak jest do tej pory. Oznacza to, że prawo jazdy będzie można o wiele łatwiej stracić.
05.09.2022

Yanosik we współpracy z ESET dba o bezpieczeństwo nie tylko na drodze!

Coraz więcej słyszy się o różnych metodach cyberprzestępstw. Każdego dnia padają próby wyłudzenia danych, kradzieży haseł, a nawet pieniędzy czy tożsamości. O bezpieczeństwo w sieci trzeba dbać, tak samo jak w trasie. Yanosik wraz z marką ESET – twórcami oprogramowania antywirusowego zadbają o Wasze bezpieczne kursy zarówno w drodze, jak i w Internecie. Jak? Sprawdźcie!
01.09.2022

Rok szkolny wystartował, kierowco uważaj na dzieci!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rośnie ruch samochodowy na drogach. Rodzice odwożą swoje pociechy do szkół, a dalej jadą do pracy. Korki w mieście to wręcz standard, ale to nie wszystko na co należy zwrócić uwagę jadąc samochodem. W okolicach szkół wzrośnie obecność dzieci, dlatego bardzo ważne jest zachowanie wzmożonej czujności, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych i miejsc oznaczonych znakiem A-17 lub T-27.
31.08.2022

Samochód bez prawa jazdy. Czy to w ogóle możliwe?

Wiele ogłoszeń sprzedaży mikrosamochodów zawiera informację, że nie potrzeba do ich prowadzenia prawa jazdy. Okazuje się, że to bardzo mylne pojęcie, bo aby móc wyjechać takim pojazdem na ulicę, należy mieć uprawnienia. Co na to ustawa? Sprawdźcie!
29.08.2022

Ogromne zmiany dla kierowców już o 17 września!

Nowy taryfikator już zdążył przyzwyczaić kierowców do wyższych stawek mandatów. Okazuje się, że to jednak nie koniec planowanych zmian. Od 17 września wejdzie w życie kolejna rewolucja, która zmieni taryfikator punktów karnych!