Yanosik.pl Blog

04.10.2023

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Europie

Majówka, czerwcówka i sezon wakacyjny już coraz bliżej. Kto planuje wyjazd samochodem na urlop w Europie, ten niech się lepiej dobrze do tego przygotuje. Za brak obowiązkowego wyposażenia samochodu będą wystawiane mandaty, a przypominamy, że za granicami Polski zapłacicie je w euro lub innej walucie.
02.10.2023

Czy można prowadzić samochód po wypiciu piwa bezalkoholowego?

Piwa bezalkoholowe stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród kierowców. Niegdyś ten trunek był rzadkim widokiem na półkach sklepowych, obecnie występuje już w najróżniejszych wariantach smakowych. Czy faktycznie można po jego wypiciu prowadzić samochód? Sprawdźcie!
29.09.2023

Mycie samochodu na własnej posesji – można, czy nie można?

Coraz rzadziej można zobaczyć, jak ktoś myje samochód na własnej posesji.Czy można za to dostać mandat? Tego dowiesz się z naszego artykułu!
25.09.2023

Co się dzieje po przekroczeniu limitu punktów karnych?

W dobie nowego taryfikatora mandatów i punktów karnych kierowcy boją się o przekroczenie limitów i utratę prawa jazdy. Jak wygląda cały proces po przekroczeniu obowiązkowego limitu 24 punktów dla kierowców z stażem ponad rocznym i 20 punktów dla kierowców, którzy jeszcze nie spędzili roku za kółkiem? Sprawdźcie!
22.09.2023

Rampa awaryjnego hamowania - co to jest i gdzie się stosuje?

Strome zjazdy narażają hamulce na przegrzanie, a w skrajnych przypadkach nawet mogą doprowadzić do pełnej utraty kontroli nad pojazdem. W takiej sytuacji trzeba doprowadzić do zahamowania pojazdu, ale jak to zrobić? Najlepiej, gdy na trasie znajduje się rampa ratunkowa.
18.09.2023

Parkowanie samochodu: najczęściej popełniane błędy

Sprawdźcie jak poprawnie parkować samochód! Jakie konsekwencje niesie za sobą niepoprawne parkowanie? Tego dowiecie się z naszego wpisu!
13.09.2023

Kursy redukujące punkty karne - zmiany od 17 września 2023

Jak będzie wyglądał nowy format kursów redukujących punktów karnych? Co się zmieni od 17 września 2023 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!
08.09.2023

Yanosik TOUR 2023 – podsumowanie letniej akcji Yanosika

Yanosik TOUR dobiegł już końca, ale wspomnienia z wydarzenia wciąż są w nas jeszcze żywe. Jeśli i Wy czujecie niedosyt, to zachęcamy Was do sprawdzenia, jak wypadł nasz event w liczbach i obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów.
06.09.2023

Zakaz palenia papierosów w samochodzie

Palenie papierosów jest szkodliwym nałogiem i zdecydowanie złym nawykiem, jeśli praktykujecie tę czynność w trakcie jazdy autem. W niektórych krajach obowiązuje całkowity zakaz palenia w trakcie prowadzenia auta. A jak jest w naszym kraju?