Yanosik.pl Blog

07.01.2022

Każdy kierowca powinien to potrafić. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich

Pokonywanie zakrętów to nie lada sztuka. Dla początkujących kierowców może stanowić wyzwanie. Dla tych, którzy już mają kilkuletni staż za kółkiem to drobnostka. Czy na pewno? Sprawdź, czy wiesz, jak bezpiecznie pokonywać zakręty przy pomocy kilku sztuczek.
05.01.2022

Dostałeś mandat? Sprawdź, jak za niego zapłacić

Drobna chwila nieuwagi może kosztować Was mandat. A ten trzeba zapłacić, choć nie zawsze jest czym na miejscu. Zobowiązanie można również uregulować innymi sposobami, niż płacenie gotówką funkcjonariuszowi policji, GITD lub straży miejskiej. Jak? Dowiedzcie się z artykułu!
03.01.2022

Kiedy można się zatrzymywać na poboczu? Nie wiesz? Sprawdź!

Pobocza niegdyś służyły kierowcom jako przydrożny parking. Działo się to wtedy, gdy jeszcze ruch na polskich drogach był znikomy. Wówczas zmęczeni trasą zmotoryzowani stawali na poboczu na chwilę by coś zjeść i rozprostować nogi. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy zapominają, że jest to niedozwolone. Jeśli i Wy macie wątpliwości, kiedy wolno zatrzymać się na poboczu, to przeczytajcie poniższy artykuł!
31.12.2021

Jaka jest idealna temperatura do jazdy autem?

Odpowiednia temperatura w samochodzie ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza dla kierowców, ponieważ wpływa na ich sprawność psychomotoryczną. Za zimno, za ciepło… kiedy w kabinie samochodowej jest w sam raz? Sprawdziliśmy!
24.12.2021

Bezpieczny wyjazd na Święta? Sprawdź nasze porady!

Już za chwilę zaczniemy rozjeżdżać się na Święta w różne części naszego kraju. To bardzo trudny czas dla wszystkich kierowców, którzy muszą sprostać wyzwaniom na drogach, takim jak szybko zapadający zmrok, śnieżyca, korki i zmęczone dzieci. Jak sprawić, by świąteczne podróżowanie było przyjemniejsze? Podpowiadamy!
20.12.2021

Już od dziś zmiany w cenach paliw! Co się zmieni?

Nie tak dawno media obiegła informacja o planowanej tarczy inflacyjnej, która miała skutecznie zmienić obecne, wysokie, ceny paliw. Zapowiedziane zmiany mają nadejść już wkrótce, czy faktycznie okażą się korzystne dla kierowców? Sprawdzamy, jak zmienią się ceny paliw.
17.12.2021

Uwaga na oszustów drogowych! Sprawdźcie, jakie metody wykorzystują i nie dajcie się nabrać!

Udają, że auto im się zepsuło, ale tak naprawdę mogą chcieć Cię naciągnąć! Jeśli lubisz pomagać ludziom i z łatwością się zatrzymasz, aby i tym razem wspomóc biednego kierowcę, to uważaj, bo możesz stać się ofiarą oszustwa! Jakie metody wykorzystują przydrożni oszuści? Jak się nie dać złapać na ich triki?
15.12.2021

Kolejne podwyżki w 2022 roku! Zapłacisz więcej za odholowanie pojazdu. O ile?

Przyszły rok przyniesie nie tylko nowe kwoty mandatów za wykroczenia drogowe, ale również większe ceny za usługi. Jedną z nich będzie holowanie pojazdu, za które zapłacisz więcej. O jakich kwotach mowa? Sprawdź.
06.12.2021

Głodny? Zjedź na pobocze, bo za jedzenie w trakcie jazdy dostaniesz mandat!

Jazda na głodnego nie jest dobrym pomysłem. Głód może dekoncentrować, a do tego osłabiać samopoczucie kierowcy. Jednak nawet w takiej sytuacji nie można ryzykować zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego! Lepiej nie jeść za kierownicą, by nie dostać mandatu.