Yanosik.pl Blog

05.07.2022

Yanosik dostępny w InMobi. Sprawdź zmiany

Aplikacja InMobi zyskuje nową funkcję, dobrze znaną wszystkim kierowcom korzystającym z Yanosika. Nowy, wygodny, moduł nawigacji będzie oparty na systemie Yanosika. Od teraz będą mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy InMobi. Czy to oznacza, że Yanosik się wycofuje z rynku?
04.07.2022

Nie zostawiajcie dziecka i zwierzęcia w rozgrzanym aucie!

Na zewnątrz coraz cieplej, lato daje się we znaki. Temperatura na termometrach przekracza 30 stopni Celsjusza, a w aucie zaparkowanym w słońcu już po dziesięciu minutach może pokazać nawet 50 stopni Celsjusza! Pamiętajcie by nie zostawiać dzieci ani zwierząt w zaparkowanym i zamkniętym samochodzie! To może doprowadzić do tragedii!
30.06.2022

Poznajcie nowe urządzenie w rodzinie Yanosika!

Yanosik GTm to nowy sprzęt, który będzie wspierał Was w drodze. To rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą być na bieżąco ze zdarzeniami na trasie, a do tego szukają urządzenia, które obsługuje się łatwo i przyjemnie. W Yanosik GTm panel jest dotykowy, a jego rozmiar tak kompaktowy, że nie ograniczy widoczności kierowcy.
27.06.2022

Zapłać za swoje OC w ratach. Bez dodatkowych kosztów!

Od 17 czerwca tego roku towarzystwa ubezpieczeniowe mają wgląd do danych o kierowcach, które mają znaczenie w kalkulacji wysokości składki OC. Popełnione wykroczenia mogą skutecznie zwiększyć kwotę obowiązkowego ubezpieczenia OC, co w dobie wysokich kosztów utrzymania samochodu, stanowi kolejne poważne obciążenie dla portfela polskiego kierowcy. Czy można rozłożyć płatność za OC na raty, bez dodatkowych kosztów? U Yanosika można!
24.06.2022

Co się stanie ze starymi bramownicami viaToll?

Zastąpienie systemu viaTOLL e-TOLLem spowodowało, że na drogach w całym kraju pozostał widok smutnych i bezużytecznych bramownic poprzedniego systemu. Okazuje się jednak, że ich stan zawieszenia nie potrwa długo – rząd ma plan na ich dalsze wykorzystanie.
22.06.2022

Prawie 1 500 wypadków na polskich drogach, a lato dopiero się zaczyna!

Już za chwilę rozpoczniemy wakacje. Urlopowy luz nie będzie jednak widoczny na drogach – tu ruch będzie wzmożony, bo niektórzy z Was rozpoczną już pierwsze wakacyjne wyjazdy. Niestety w tym czasie zwiększy się również liczba wypadków drogowych, bowiem sezon letni bywa jednym z najbardziej niebezpiecznych. Czy nowy taryfikator mandatów spowoduje, że wypadków będzie mniej? Sprawdziliśmy, jak wyglądały pierwsze 3 tygodnie czerwca w tym roku.
20.06.2022

Czy można dostać mandat za przejazd na żółtym świetle?

Żółte światło na skrzyżowaniu powoduje, że niektórzy kierowcy wciskają pedał gazu, aby „zdążyć” przed czerwonym, a inni zatrzymują się, by spokojnie poczekać. Podjęcie decyzji o tym, jak się zachować na widok żółtego światła zawsze jest stresujące, zwłaszcza że za nieodpowiednie zachowanie można otrzymać mandat.
17.06.2022

Widzisz czarną dłoń na trasie? Niedobrze!

Jeśli poruszasz się autostradą i zobaczysz znak z czarną dłonią… to niedobry sygnał. Oznacza, że popełniony został poważny błąd i stwarzasz ogromne zagrożenie na drodze! Co robić, gdy zobaczysz taki znak? Co oznacza?
15.06.2022

Bezpieczna jazda Ci nie po drodze? Zapłacisz większe OC!

Już od 17 czerwca wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która umożliwia dostęp do bazy danych o kierowcach towarzystwom ubezpieczeniowym. Z systemu ubezpieczyciele będą mogli się dowiedzieć, jakie wykroczenia zostały popełnione przez kierowcę, ile ma mandatów na koncie oraz punktów karnych. Co te zmiany oznaczają dla zmotoryzowanych Polaków?