Yanosik.pl Blog

07.07.2023

Yanosik nagradza kierowców za bezpieczną jazdę. Sprawdź, czy jesteś w tym gronie!

Aż 3,2 mln kierowców ma szansę na lepsze ubezpieczenie OC, dzięki stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy. W jaki sposób można zdobyć atrakcyjniejszą ofertę? Sprawdź, bo możliwe, że jesteś w gronie kierowców, którzy mogą zyskać nawet 20% zniżki.
06.07.2023

Jakie światła w deszczu? Jak poprawnie używać świateł samochodowych w deszczową pogodę?

Ulewne deszcze, intensywne burze czy nawet opady gradu - pogoda latem może dynamicznie się zmieniać . W takich warunkach należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy i włączyć odpowiednie światła. Sprawdź jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy!
30.06.2023

Otwarcie tunelu w Świnoujściu. Yanosik poprowadzi Was nową trasą

Otwarcie tunelu pod Świną w Świnoujściu już 30 czerwca 2023 roku. Yanosik poprowadzi nową drogą. Dowiedz się więcej!
29.06.2023

Zniesienie opłat za autostrady - jakich autostrad dotyczy i od kiedy obowiązuje?

Zobacz jakie zmiany od 1 lipca 2023 roku czekają nas w systemie e-TOLL. Sprawdź kogo dotyczą!
04.11.2022

Mgła na trasie – sprawdź, czy znasz swoje obowiązki!

Mgła to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kierowców zjawisk pogodowych. Jest nie tylko niezwykle niebezpieczna i wymaga od nich większej ostrożności i czujności, ale dodatkowo uruchamia kilka przepisów, o których możecie nie pamiętać!
02.11.2022

Będzie jeszcze więcej nieoznakowanych radiowozów?

Policja chce powiększyć swoją flotę o 40 nowych nieoznakowanych radiowozów. Mają to być nowe samochody z segmentu D oraz SUV-y. Przetarg ma miejsce drugi raz. Dlaczego za pierwszym razem się nie udało? Sprawdźcie!
31.10.2022

Wady wzroku a prawo jazdy – co musisz wiedzieć?

Osoby starające się o prawo jazdy muszą przejść przez badanie lekarskie. Ci, którzy noszą okulary lub soczewki albo mają inne wady wzroku zwykle martwią się o pozytywny wynik badania. Czy można nie przejść badania przez wadę wzroku i nie móc ubiegać się o prawo jazdy? Sprawdźcie, jak to dokładnie wygląda!
27.10.2022

Czego się spodziewać na drogach w Wszystkich Świętych w tym roku?

Kierowcy już szykują się do wyjazdów na cmentarze, aby uniknąć corocznych korków w Wszystkich Świętych. W tym czasie zwykle ruch jest natężony, ze względu na duże zainteresowanie odwiedzinami miejskich i podmiejskich nekropolii, zmiany organizacji ruchu na drogach, a także wypadki. Nad bezpieczeństwem czuwa jak zawsze policja oraz Yanosik, który poprowadzi Was bezpiecznie do celu. Czego się spodziewać w tym roku na drogach w czasie Wszystkich Świętych? Analizujemy ubiegłoroczne święta.
25.10.2022

W których lokalizacjach odcinkowe pomiary prędkości robią najwięcej zdjęć? Możecie się zdziwić!

Nowe OPP, które pracują w systemie CANARD, od początku tego roku do końca września zarejestrowały ponad sto tysięcy przekroczeń prędkości polskich kierowców! Które odcinkowe pomiary prędkości zrobiły najwięcej zdjęć niepokornym kierowcom? Sprawdźcie!