Yanosik.pl Blog

11.03.2022

Szok po wizycie na stacji paliw! Gdzie zatankować najtaniej?

Dynamika zmieniających się cen na stacjach benzynowych miała się uspokoić wraz z początkiem lutego, po wprowadzeniu tarczy antyinflacyjnej 2.0. Ceny paliw miały spaść nawet o kilkadziesiąt groszy za litr. Jednak marzec powitał kierowców nową rzeczywistością, a ceny na dystrybutorach zaczęły gwałtownie rosnąć. Obecnie po wizycie na stacji można wyjechać z lżejszym portfelem i w niemałym szoku. Jak się dowiedzieć, gdzie można najtaniej zatankować? Yanosik przychodzi z pomocą!
09.03.2022

Nowy fotoradar w Rudzie Śląskiej! Jak kierowcy jeździli monitorowanym odcinkiem DW 902 do tej pory?

Z roku na rok przybywa fotoradarów w naszym kraju. GITD wraz z CANARD pracują na rozbudowywaniem infrastruktury mierników prędkości i niedawno uruchomili nowy fotoradar, który znajduje się na drodze wojewódzkiej 902 w Rudzie Śląskiej. Miernik pojawił się tuż przed tzw. zakrętem mistrzów, na którym niektórzy kierowcy znacznie przekraczali prędkość. Sprawdziliśmy jak do tej pory na odcinku objętym pomiarem jeździli kierowcy.
07.03.2022

Czy można wyprzedzić kolumnę wojskową?

Wielu kierowców może nie znać odpowiedzi na to pytanie, ponieważ widok kolumny wojskowej na naszych drogach jest dość… niecodzienny. Niestety w ostatnim czasie kolumny wojskowe można spotkać nawet na polskich drogach. Wszystko w wyniku sytuacji na Ukrainie, którą zaatakowały rosyjskie wojska. Czy można wyprzedzać kolumnę wojskową?
04.03.2022

Yanosik będzie ratował życie kierowcom? Wprowadzamy nowe funkcje

NZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia, jest powodem umieralności 40 000 Polaków rocznie. Występuje w wyniku różnych przyczyn, może się również wydarzyć w związku z wypadkiem samochodowym. W Polsce, każdy kierowca zanim zda kurs na prawo jazdy, musi przejść szkolenie z pierwszej pomocy. Jej nieudzielenie jest karalne i grozi grzywną nawet do 30 tys. zł.
02.03.2022

Ważne! Autostrady A1 i A2 bezpłatne dla uchodźców z Ukrainy!

Trwa kolejny dzień wojny, w której Rosja najechała na Ukrainę. Wielu ludzi ucieka z kraju szukając schronienia w Polsce. Wielu rodaków pomaga ludziom na granicy, organizuje przejazdy do Polski oraz zawozi niezbędne produkty dla walczących na Ukrainie. W pomoc zaangażowały się również spółki zarządzające autostradami A4 i A2, które wystosowały oświadczenie o zniesieniu opłat dla uchodźców z Ukrainy.
21.02.2022

Pasażer ma niezapięte pasy? Wiemy, kto płaci mandat

Pasy odpowiadają za bezpieczeństwo w samochodzie. W sytuacji wypadku chronią życie każdej osoby, która znajduje się w pojeździe. Ich niezapinanie jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne, ale również naraża na mandat. Jednak czy w sytuacji, w której pasażer nie zapina pasów, to kierowca będzie ukarany?
16.02.2022

Nowy taryfikator nie zmienił prędkości jazdy polskich kierowców? Yanosik sprawdza

Wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów miało skutkować mniejszymi prędkościami jazdy na polskich drogach. Nowe stawki mandatów miały skutecznie odstraszać piratów drogowych od łamania przepisów. Zwłaszcza, że za powtórzenie wykroczenia (w ciągu dwóch lat od poprzedniego) będzie grozić kara recydywy, czyli podwojenie stawki mandatu. Czy faktycznie nowy taryfikator zmienił prędkości jazdy polskich kierowców? Yanosik sprawdził, co się dzieje na drogach w naszym kraju.
14.02.2022

Co się dzieje z tym taryfikatorem? Zniknęło kilka wykroczeń, a inne są absurdalne!

Nowy taryfikator mandatów wprowadził wiele zamętu w społeczności polskich kierowców. Stawki mandatów za przekroczenie prędkości wstrzymały oddech u niejednego zmotoryzowanego, a maksymalny wymiar kary grzywny oszronił czoło potem. Jednak… sam taryfikator ma wiele błędów oraz absurdów, które dają wiele do myślenia. Co w nim znajdziecie? Sprawdźcie!
07.02.2022

Wyższe kary za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych!

Od 1 stycznia wzrosły kary za niektóre wykroczenia drogowe. Wśród nich znalazło się również zaparkowanie samochodu bez uprawnienia na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością, a więc na tzw. „kopercie”. Wzrosła również grzywna za posługiwanie się cudzą kartą parkingową i kartą przez osobę nieupoważnioną.