Yanosik.pl Blog

19.10.2023

Sprawdź ustawienie świateł w aucie podczas akcji „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Wystartowała już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”! W ramach działań, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Poznajcie szczegóły tegorocznej akcji!
16.10.2023

Pasażer ma niezapięte pasy? Wiemy, kto płaci mandat

Pasy odpowiadają za bezpieczeństwo w samochodzie. W sytuacji wypadku chronią życie każdej osoby, która znajduje się w pojeździe. Ich niezapinanie jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne, ale również naraża na mandat. Jednak czy w sytuacji, w której pasażer nie zapina pasów, to kierowca będzie ukarany?
01.10.2023

"Świeć Przykładem – Noś odblaski" - Policja, Yanosik i Screen Network zachęcają do noszenia odblasków

Sezon jesienno - zimowy to jeden z trudniejszych okresów na polskich drogach. Zmrok zapada znacznie szybciej, a kierowcy muszą mierzyć się nie tylko z trudniejszymi warunkami atmosferycznymi, ale również z ograniczoną widocznością. Dlatego, apelujemy do Was wraz z polską Policją i firmą Screen Network – Świeć przykładem – Noś odblaski i bądź dobrze widoczny na drodze.
13.09.2023

Kursy redukujące punkty karne - zmiany od 17 września 2023

Jak będzie wyglądał nowy format kursów redukujących punktów karnych? Co się zmieni od 17 września 2023 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!
23.08.2023

Co Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

Podczas akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz o zapinaniu pasów i bezpieczeństwie na drodze. Jakie są wyniki? Które pytanie było najtrudniejsze? Sprawdźcie sami!
10.08.2023

Zapinanie pasów w samochodzie - sprawdź swoją wiedzę z Yanosikiem

Trwa wspólna akcja Yanosika wraz z Komendą Główną Policji – Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz sprawdzający Waszą wiedzę w zakresie bezpiecznej jazdy oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć o pasach i weźcie udział w quizie!
23.05.2022

Nowy wzór dowodu rejestracyjnego

16 maja tego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia, które reguluje wzór nowego dowodu rejestracyjnego. Celem wprowadzenia zmian jest utrudnienie możliwości podrobienia dokumentu. Dla zwykłego kierowcy raczej nic się w nim nie zmieniło.
06.05.2022

Raport majówka 2022: na drogach więcej korków i wypadków

Tegoroczny długi weekend majowy już za nami. Polacy z chęcią zdecydowali się na aktywne spędzenie długiego weekendu poza swoim miejscem zamieszkania, korzystając z ładnej pogody i możliwości pozbawionych rygorystycznych obostrzeń pandemicznych. Czy w tę majówkę ruch samochodowy wzrósł? Sprawdziliśmy, co się działo na polskich drogach w trakcie długiego weekendu majowego w tym roku.
22.04.2022

Nowych kierowców czekają spore utrudnienia!

Nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” zawiera zapis, który nie ułatwi nowym kierowcom poruszania się po polskich drogach. Ci, którzy odbiorą swoje prawo jazdy kategorii B będą musieli przez dwa lata stosować się do zasad tzw. „Okresu próbnego”. Jeszcze nie wiadomo od kiedy będzie obowiązywać, ale już teraz warto poznać jego wymogi.