Yanosik.pl Blog

02.02.2022

Poznań jest najbardziej zakorkowanym miastem w kraju?

Prawie pół tygodnia spędzonego w korkach – tyle czasu rocznie kosztuje poznaniaków jazda do celu w mieście. Miasto, którym zarządza Jacek Jaśkowiak, nastawione jest na rozwój infrastruktury dróg rowerowych, a także buspasów, co znacznie utrudnia kierowców płynne przemieszczanie się po miejskich drogach. Jak wygląda ruch samochodowy w Poznaniu? Które ulice są najmocniej zakorkowane? Sprawdziliśmy to dla Was! 
31.01.2022

Jak nowy taryfikator wpłynął na zachowania kierowców? Sprawdzamy!

Od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Nie został przyjęty z entuzjazmem zmotoryzowanych, wręcz przeciwnie. Wysokie kary za przekroczenie prędkości i wykroczenia, zostały wdrożone, aby wpłynąć na negatywne nawyki kierowców, co również miało się przełożyć na mniejszą liczbę wypadków drogowych. Czy faktycznie tak się stało? Sprawdzamy pierwszy miesiąc z nowym taryfikatorem!
28.01.2022

26 tysięcy certyfikatów odpowiedzialnego kierowcy w akcji z Policją

W 2021 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Policją akcję „Myśl trzeźwo”, której celem było szerzenie świadomości kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy i spożywania alkoholu. Działania rozpoczęliśmy 30 grudnia i trwały do 16 stycznia. Ilu kierowców sprawdziło się w naszym teście wiedzy? Sprawdźcie!
26.01.2022

Mandat za niewskazanie sprawcy – co musisz wiedzieć?

W nowym taryfikatorze znajdziecie zapis dotyczący kary grzywny za niewskazanie sprawcy wykroczenia, co ma kosztować kierowców nawet 30 tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że to wykroczenie może być rozliczone w czterech różnych wariantach i wbrew pozorom, mandat u policjanta będzie znacznie niższy niż w sądzie.
24.01.2022

Punkty karne w 2022 – wszystkie zmiany, które musisz znać

Wraz z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, w życie weszły zmiany dotyczące punktów karnych. Maksymalna liczba, którą może otrzymać kierowca za wykroczenie, to aktualnie 15 punktów. Do tej pory było to 10 punktów, które kasowane były po roku od dnia ich otrzymania. Obecne usuwane będą dopiero pod dwóch latach od dnia opłacenia mandatu. Co jeszcze się zmieniło?
19.01.2022

Na co idą pieniądze z wysokich mandatów?

Nowy taryfikator wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku. Niektóre stawki za wykroczenia wzrosły nawet dziesięciokrotnie. Kierowcy nie są zachwyceni zmianami, ale wciąż zdarzają się tacy, którym udaje się znacznie przekroczyć prędkość. Rekordziści nie tylko stracili prawo jazdy, ale również zostali ukarani mandatem o wysokości 2 500 zł. Na co idą pieniądze z mandatów? Sprawdzamy!
12.01.2022

Mandaty coraz wyższe, prędkość coraz niższa? Sprawdzamy!

O nowym taryfikatorze mandatów było już wiadomo od kilku miesięcy. Jednak dopiero w styczniu pojawiły się konkretniejsze informacje na temat planowanych stawek za konkretne wykroczenia, w tym przekroczenia prędkości. Kierowcy w obawie przed wysokimi karami, już od listopada ubiegłego roku poszukiwali rozwiązań, które miały ich wspierać na trasie. Nie da się ukryć, że większości nie przypadły do gustu czterokrotnie wyższe kary za przekroczenie prędkości. Zauważyliśmy wyraźne zmiany w Yanosiku, na które złożyły się powyższe czynniki.
10.01.2022

Kolejne podwyżki dla kierowców! Przejazd na A2 od dziś droższy!

Ostatnie miesiące przynoszą same trudne wiadomości dla kierowców. W pierwszej kolejności zmiana przepisów, następnie obowiązek e-TOLL od 1 grudnia, a wreszcie nowy taryfikator mandatów od 1 stycznia 2022 roku. Okazuje się, że to jednak nie koniec zmian. Właśnie od dziś zmotoryzowanych czekają podwyżki cen przejazdów przez odcinek A2. O jakich kwotach mowa?
30.12.2021

Wspólna akcja Policji i Yanosika – rozdajemy certyfikaty, sprawdź jak je zdobyć!

Już od dziś rusza cykliczna akcja Policji i Yanosika – „Myśl trzeźwo”. Jej celem jest zwiększenie świadomości kierowców w obszarze zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Działania trwają od 30 grudnia do 16 stycznia. Data ich rozpoczęcia nie została wybrana przypadkowo – w okresie Sylwestra wielu Polaków wznosi toasty za pomyślność w Nowym Roku, a następnego dnia prowadzi pojazd, często nie będąc świadomymi swojego faktycznego stanu.